Skip to main content

Course Description

Kurs ten jest przeznaczony dla początkujących programistów oraz przyszłych testerów. Jeśli zaczynasz studia informatyczne, lub po prostu interesujesz się wytwarzaniem oprogramowania, ale nie wiesz, jak zabrać się za weryfikację swoich programów, to ten kurs jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, na czym polega testowanie i jak się przygotować do tego procesu – samo wykonanie testu to tylko jeden z wielu etapów prac, których celem jest weryfikacja programu pod kątem znanych typów błędów. Znając czyjeś błędy, możemy sprawdzić, czy nie popełniamy ich w swoim programie.


WYMAGANIA WSTĘPNE

  • Podstawy programowania w dowolnym języku programowania.
  • Podstawowa wiedza o algorytmach komputerowych.
  • Ułatwieniem może być znajomość podstawowych zagadnień inżynierii oprogramowania.

Do pracy samodzielnej zalecana jest znajomość jęz. angielskiego, w tym słownictwa informatycznego


CELE KURSU

Cel główny: Zapoznanie się z różnymi sposobami testowania oprogramowania.

Cele szczegółowe:

  • Cel modułu 1. – Zapoznanie się z rolą testowania w procesie wytwarzania oprogramowania.
  • Cel modułu 2. – Nabycie umiejętności planowania i przygotowywania testów. Zapoznanie się z podstawowymi technikami wspomagającymi dokumentowanie wyników testów.
  • Cel modułu 3. – Zapoznanie się z rolą testowania w zapewnieniu jakości oprogramowania.

PORUSZANE ZAGADNIENIA

MODUŁ 1

  • Zapoznanie się z rolą testowania w procesie wytwarzania oprogramowania.

MODUŁ 2

  • Nabycie umiejętności planowania i przygotowywania testów. Zapoznanie się z podstawowymi technikami wspomagającymi dokumentowanie wyników testów.

MODUŁ 3

  • Zapoznanie się z rolą testowania w zapewnieniu jakości oprogramowania.

WARUNKI ZALICZENIA

Warunkiem zaliczenia kursu jest przystąpienie do testu końcowego, składającego się z 20 pytań zamkniętych i udzielenie poprawnych odpowiedzi na min. 11 pytań.


WARUNKI OTRZYMANIA ZAŚWIADCZENIA


Zaświadczenie o ukończeniu kursu zostanie wygenerowane automatycznie po przekroczeniu progu zaliczeniowego i można je znaleźć w zakładce "Moje kursy".


KADRA KURSU

dr inż. Tomasz Klasa

dr inż. Tomasz Klasa – informatyk, wykładowca akademicki, członek PTI. Zawodowo związany z informatyką od 2002, głównie w zakresie informatyki w zarządzaniu oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy SAP (głównie obszar FI, także TRM). Brał udział w kilku pełnych wdrożeniach SAP oraz wielu wdrożeniach dodatkowych narzędzi opartych o SAP, podczas których planował, koordynował lub wspierał proces testów.

Enroll