Skip to main content

Navoica dla dzieci i młodzieży

Na początek nowego roku przygotowaliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego! Jeśli jesteś, uczniem szkoły podstawowej, wybierz się z nami w podróż do świata Minecrafta. Dowiesz się, jak tworzyć w nim różne przedmioty dzięki programowi Scratch.
Uczniów szkół ponadpodstawowych czeka jeszcze więcej atrakcji! Jeśli nazwy Java, Arduino, Python czy sztuczna inteligencja niewiele Ci mówią, obejrzyj poniższe webinaria, a przed Tobą otworzy się świat programowania. Jeśli zaś bliższe Ci są tematy humanistyczne, zachęcamy do obejrzenia dwóch webinariów z podstaw prawa.

Webinaria są zapowiedzią kursów online, które tej wiosny pojawią się na platformie NAVOICA.
Podaj swój e-mail, a wyślemy Ci wiadomość w dniu startu zapisów.

Navoica dla dzieci i młodzieży - cykl webinarów

Webinary:

Programowanie dla uczniów szkół podstawowych

Programowanie dla uczniów szkół podstawowych

Webinar

Podstawy programowania Scratch

Podstawy programowania to wirtualny warsztat dla dzieci zainteresowanych technologią. Zajęcia prowadzi Maciej Kowalski – znawca programowania i fan dobrej jakości kodu. Wspólnie z uczniami szkół podstawowych pobawi się językiem Scratch i krok po kroku stworzy różne obiekty w świecie kultowego Minecrafta.
Gwarantujemy dużą dawkę wiedzy i dobrego humoru, a na zakończenie radość i satysfakcję. Gotowi na zabawę w programistę?

Programowanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Programowanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Webinar

Sztuczna inteligencja w świecie rzeczywistym

Sztuczna inteligencja może okazać się jedną z najważniejszych technologii przyszłości. Jednak czym ona jest naprawdę i w jaki sposób możemy z niej skorzystać? Przygotowane warsztaty pozwolą na uzyskanie odpowiedzi na powyższe pytania oraz pokażą jak w prosty sposób w języku Python można skonstruować własny model rozwiązujący pozornie prosty problem - rozróżnienia psa od ciastka na podstawie ich zdjęć. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży znającej podstawowe struktury programistyczne.

Prowadzący:

mgr inż. Sylwia Majchrowska, Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej
Webinar

Podstawowe metody numeryczne w Javie: algorytm Euklidesa, funkcje rekurencyjne, bisekcja, metoda Newtona

Webinarium pokazuje - na przykładzie Javy, jednego z najpopularniejszych języków programowania - działanie podstawowych konstrukcji programistycznych, takich jak instrukcje warunkowe, pętle czy funkcje...

Prowadzący:

dr inż. Piotr Kowalski, Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej

Opis:

Za ich pomocą można rozwiązać szereg zagadnień obliczeniowych, takich jak znalezienie największego wspólnego dzielnika dwóch liczb (algorytm Euklidesa), pierwiastka kwadratowego z liczby dodatniej (metoda Newtona) czy miejsca zerowego funkcji (bisekcja).

Webinar

Podstawy programowania mikrokontrolerów; wprowadzenie do platformy Arduino

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z robotyką to ten film jest właśnie dla Ciebie! Kompilacja najważniejszych informacji niezbędnych do rozpoczęcia przygody z programowaniem mikrokontrolerów. W miarę poznawania kolejnych funkcjonalności platformy Arduino, realizujemy projekt stanowiska do pomiarów temperatury i wilgotności.

Prowadzący:

dr Bartosz Krajnik, Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej
Webinar

Wstęp do analizy danych z internetu z językiem Python

Na wykładzie zaprezentowano jak z wykorzystaniem prostych narzędzi języka Python można analizować duże zbiory danych pochodzących na przykład z Internetu. Z jednej strony wyjaśnione zostały niezbędne elementy związane z programowaniem w Pythonie, z drugiej zaś poruszone zostały podstawowe zagadnienia związane z pozyskiwaniem, przetwarzaniem, filtrowaniem i wizualizacją danych.

Prowadzący:

dr inż. Dariusz Gąsior, Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej (na podstawie materiałów dr Jarosława Drapały)
Prawo dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Prawo dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Webinar

Podstawy prawa karnego i cywilnego

W trakcie wykładu zaprezentowano podstawy prawa karnego oraz prawa cywilnego. W części dotyczącej prawa karnego omówione zostały funkcje prawa karnego oraz zasady postępowania w sprawach nieletnich. Wykład z prawa cywilnego dotyczył przede wszystkim praw konsumentów oraz podstawowych zagadnień prawa rodzinnego.

Prowadzący:

dr Krzysztof Szczucki, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Materiały do pobrania:

Webinar

Państwo, prawo, konstytucja

Wykład dotyczy pojęcia, istoty oraz genezy państwa, jak też pojęcia prawa oraz jego relacji z innymi funkcjonującymi w państwie normami postępowania. Ostatnia, część trzecia wykładu poświęcona została miejscu konstytucji w hierarchii źródeł prawa.

Prowadzący:

prof. Bogumił Szmulik, Wydział Prawa i Administracji UKSW