- Czy kurs kończy się certyfikatem, czy tylko zaświadczeniem?
Po ukończeniu kursu z wynikiem minimum 60% możliwe jest uzyskanie zaświadczenia (w wersji elektronicznej do pobrania) o udziale w kursie.
- Ile czasu trwa kurs?
Kurs nie ma określonych ram czasowych. Każdy uczestnik korzysta z niego we własnym tempie. Autorki przewidują, że na zrealizowanie wszystkich zawartych w kursie modułów uczestnik poświęci około 17 tygodni.
- Jaka jest forma pracy na kursie?
Wszyscy uczestnicy kursu pracują indywidualnie, przestrzegając zasad fair play obowiązujących na platformie Navoica https://navoica.pl/honor. Uczestnik kursu analizuje wstęp teoretyczny do danego zagadnienia. Następnie powinien wykonać samodzielnie zamieszczone na końcu każdej lekcji ćwiczenia. Nie są one punktowane i można je rozwiązywać tak wiele razy, aż nie będą sprawiały żadnego kłopotu. Ponieważ przykłady te są randomizowane (można je zresetować i otrzymać zadanie z innymi parametrami), to uczestnik może przećwiczyć wszystkie dostępne wersje danego zadania, obejrzeć ich pełne rozwiązania i dobrze się przygotować do testu modułowego. Na koniec kursu przewidziany jest egzamin.
- Kiedy otrzymam zaświadczenie o ukończeniu kursu?
Zaświadczenie o ukończeniu kursu w formie elektronicznej będzie dostępne w ciągu 24 godzin od ukończenia kursu.
- Jak mogę skontaktować się z kadrą kursu?
Kontakt z kadrą kursu jest możliwy poprzez:
- forum w zakładce DYSKUSJA,
- pocztę elektroniczną (moocni@zut.edu.pl),
- czat na Skype'ie (Moocni z matmy ZUT).
Możliwe są również konsultacje online w każdy wtorek w godzinach 17–18 poprzez Skype.
- Co wpływa na ocenę końcową kursu?
Ocena końcowa kursu jest średnią ważoną wyników wszystkich trzynastu testów modułowych, które stanowią jej 60% oraz egzaminu końcowego, który stanowi 40% tej oceny. Kurs uważa się za zaliczony, jeżeli kursant uzyska ocenę końcową co najmniej 60%.
- Jakie są wymagania techniczne kursu?
Szczegółowe wymagania techniczne znajdują się w module Wprowadzenie, w jednostce Wymagania techniczne.
- Jakie są wymagania wstępne dla uczestnika kursu?
Jedyne wymagania wstępne dla uczestnika to posiadanie wiedzy i umiejętności matematycznych ze szkoły gimnazjalnej (podstawowej).
- Kto może korzystać z kursu?
Kurs jest ogólnodostępny dla wszystkich osób zarejestrowanych na platformie Navoica.
- Czy uczestnictwo w kursie jest płatne?
Kurs jest bezpłatny. Nie są pobierane żadne opłaty za rejestrację, uczestnictwo czy zaświadczenie o ukończeniu kursu.
- Jak wpisywać odpowiedzi?
W całym kursie obowiązują ścisłe zasady wprowadzania odpowiedzi do ćwiczeń i zadań. W większości z nich podane są wskazówki dotyczące poprawnego zapisu rozwiązania. Zawsze należy zwracać uwagę na interpretację wprowadzonej odpowiedzi znajdującą się pod okienkiem. Jeżeli wyświetlona interpretacja wpisanej odpowiedzi nie jest zgodna z oczekiwaniem kursanta, można ją jeszcze skorygować, zanim prześle się odpowiedź.
Szczegółowe instrukcje dotyczące wpisywania różnego rodzaju odpowiedzi znajdują się w module Wprowadzenie, w jednostce Instrukcja użytkownika.
- Dlaczego niektóre wzory lub tabele wyglądają na ucięte?
W przypadku urządzeń o małej rozdzielczości długie wzory i szerokie tabele mogą nie wyświetlać się w całości – wtedy każdy taki element można przesuwać w poziomie.
- Dlaczego niektóre minusy we wzorach nie wyświetlają się poprawnie?
Za wyświetlanie wzorów matematycznych odpowiada MathJax – zestaw skryptów JavaScript umożliwiający wyświetlanie wyrażeń matematycznych na stronach WWW. Aby działał poprawnie, należy umożliwić ich uruchamianie. MathJax dodaje menu kontekstowe (dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy) z opcjami pozwalającymi m.in. ustawiać wielkość wzorów i zmieniać mechanizm ich wyświetlania . MathJax renderuje wzory w jednym z czterech standardów: HTML-CSS (ustawiony domyślnie), Fast Html, MathML oraz SVG. Większość najnowszych przeglądarek radzi sobie ze wszystkim tymi standardami, choć np. Google Chrome nie wspiera technologii MathML. Należy więc przetestować poszczególne ustawienia w używanej przeglądarce. Do tej pory z naszego doświadczenia sprawdzał się SVG, ale w niektórych przeglądarkach przy tym ustawieniu zaczęły się kłopoty z wyświetlaniem minusów.