Biologiczne podstawy zachowania
Biologiczne podstawy zachowania mają charakter scalający i stanowią wspólny mianownik dla różnych aspektów zachowania się człowieka.
Biologiczne podstawy zachowania mają charakter scalający i stanowią wspólny mianownik dla różnych aspektów zachowania się człowieka.
Podczas tego kursu poznasz i zrozumiesz w zaawansowanym stopniu biologiczne podstawy zachowania się człowieka, zjawiska leżące u ich podstaw i teorie je wyjaśniające. Po ukończeniu kursu będziesz mógł praktycznie zastosować tę wiedzę w działalności zawodowej psychologa i/lub psychologa klinicznego i/lub neuropsychologa. Kurs ma charakter samodzielny, jest realizowany bez opieki prowadzącego.
Aby zaliczyć kurs należy udzielić minimum 40% poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania w kursie, wraz z końcowym testem sprawdzającym wiedzę. W kursie znajdują się pytania zamknięte różnego rodzaju: jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, z luką, z rozwijaną listą wyboru i "przeciągnij i upuść". Do rozwiązania każdego z zadań możesz podejść 2 razy.
CELE KURSU
Poznasz w stopniu pogłębionym biologiczne procesy i struktury stanowiące podłoże zachowania i procesów psychicznych człowieka, zrozumiesz znaczenie genotypu, układu nerwowego i hormonalnego w warunkowaniu normy i patologii życia psychicznego.
W module pierwszym zostały zaprezentowane zagadnienia dotyczące:
W module drugim zostały zaprezentowane zagadnienia dotyczące:
W module trzecim zostały zaprezentowane zagadnienia dotyczące:
W module czwartym zostały zaprezentowane zagadnienia dotyczące:
W module piątym zostały zaprezentowane zagadnienia dotyczące:
WARUNKI ZALICZENIA
Aby zaliczyć kurs należy udzielić minimum 40% poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania w całym kursie oraz w teście końcowym.
WARUNKI OTRZYMANIA ZAŚWIADCZENIA
Aby otrzymać zaświadczenie należy spełnić warunki zaliczenia
Zawód lekarza wykonuje od 2004 roku. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2009. Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny uzyskał w 2016. Zainteresowania naukowe ogniskował między innymi na toczniu neuropsychiatrycznym i badaniu polimorfizmu genowego, osobowości i sposobach radzenia sobie ze stresem w twardzinie układowej, psychologicznej charakterystyce chorych na łuszczycę, zgłaszających świąd skóry, metaanalizach poświęconych ocenie stosowania leków działających na ośrodkowy układ nerwowy w terapii świądu mocznicowego i cholestatycznego, a także na pracach poglądowych z zakresu psychodermatologii.