Anatomia człowieka
"Anatomia człowieka" to kurs w zakresie podstawowym, dzięki któremu poznasz budowę ciała człowieka.
"Anatomia człowieka" to kurs w zakresie podstawowym, dzięki któremu poznasz budowę ciała człowieka.
Kurs anatomii zaznajamia uczestnika z kształtem, budową, czynnością i położeniem narządów oraz pomaga zrozumieć ich wzajemne zależności. Na drodze analizy dochodzimy do syntezy ciała ludzkiego, szczególnie do znajomości budowy ciała człowieka żywego. W trakcie kursu nacisk kładziony jest na interaktywne omówienie materiału i praktyczną weryfikację poznanych struktur anatomicznych. Program wzbogacany o elementy anatomii klinicznej i wiedzę z zakresu stosowania metod badań przyżyciowych i radiologicznych.
Aby przystąpić do realizacji kursu, student powinien posiadać znajomość języka polskiego. Wiadomości i umiejętności z zakresu biologii, a także elementy: chemii i fizyki, na poziomie szkoły średniej ogólnokształcącej.
W module pierwszym zostały zaprezentowane podstawy anatomii.
W module drugim został zaprezentowany układ ruchu.
W module trzecim został zaprezentowany układ sercowo-naczyniowy.
W module czwartym został zaprezentowany układ oddechowy.
W module piątym zostały zaprezentowane narządy układów pokarmowego i moczowo-płciowego.
W module szóstym został zaprezentowany układ wewnątrzwydalniczy, nerwowy i narządy zmysłów.
Aby zaliczyć kurs, należy udzielić minimum 60% poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania w całym kursie oraz w teście końcowym.
Dr n. med. Cristóbal Pablo Krasucki
Profesor Anatomii
Uniwersytet w Las Palmas de Gran Canaria
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
Anatom z ponad 18-letnim stażem; od początku swojej pracy zawodowej związany z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; Kolejno z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie i Uniwersytetem w Las Palmas de Gran Canaria. Uczestnik wielu staży naukowych, praktyk dydaktycznych, konferencji naukowych i szkoleniowych (ponad 30); autor i współautor licznych doniesień konferencyjnych oraz recenzowanych publikacji naukowych w pismach krajowych i zagranicznych (łącznie ponad 40); główna problematyka badawcza skoncentrowana jest wokół anatomii głowy i szyi człowieka oraz innych zwierząt, anatomii zwierząt laboratoryjnych, układu ruchu, a także dydaktyki anatomicznej; autor oraz redaktor anatomicznych podręczników akademickich; członek wielu prestiżowych anatomicznych towarzystw naukowych; organizator i wykładowca; doświadczony pedagog i nauczyciel anatomii; laureat nagród i wyróżnień dydaktycznych, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.