Logistyka w oparciu o wybrane moduły systemu SAP ERP
Kurs przeznaczony jest dla studentów I i II st. studiów kierunku Logistyka. Temat kursu to obsługa wybranych modułów programu SAP ERP.
Kurs przeznaczony jest dla studentów I i II st. studiów kierunku Logistyka. Temat kursu to obsługa wybranych modułów programu SAP ERP.
Kurs powstał w ramach projektu "wzMOOCnij swoje kompetencje!" nr POWR.03.01.00-00-W018/18-04.
Kurs przeznaczony jest dla studentów studiów licencjackich i magisterskich. Stanowi dodatkowy element procesu kształcenia. Uczestnik w wyniku procesu nauczania e-learningowego uzyska kompetencje informatyczne posługiwania się jednym z najlepszych narzędzi, światowej klasy zintegrowanym systemem informatycznym klasy ERP, który coraz częściej wykorzystywany jest w polskich i europejskich przedsiębiorstwach. Poprzez system specjalnie przygotowanych modułów nauczania, testów i ćwiczeń uczestnik uzyska teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach, które wdrożyły lub zamierzają wdrożyć systemy ERP (Enterprise Resource Planning) firmy SAP lub innej firmy.
Uczestnik uzyska również kompetencje analityczne, w tym umiejętności rozwiązywania problemów logistycznych związanych z ruchem materiałowym w analizowanych informatycznych łańcuchach logistycznych. A także kompetencje w zakresie własnej przedsiębiorczości, ponieważ uzyskaną wiedzę i umiejętności zarządzania procesami logistycznymi z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP może z powodzeniem wykorzystać we własnej założonej firmie.
Głównym celem kursu jest uzyskanie przez uczestników kursu poszukiwanych i istotnych z punktu widzenia potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa dodatkowych kompetencji i kwalifikacji logistycznych z branży IT w zakresie wykorzystania dedykowanych modułów logistycznych systemu SAP ERP. Zakładamy, że poprzez zapewnienie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie zintegrowanych systemów informatycznych, w oparciu o znany i rozpoznawalny produkt jakim jest SAP ERP, uzyskamy efekt końcowy polegający na wzmocnieniu atrakcyjności dla potencjalnych pracodawców naszych absolwentów na rynku pracy, między innymi z kierunków: logistyka, zarządzanie i dowodzenie, lotnictwo, bezpieczeństwo narodowe oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
Należy podkreślić, że w szczególności celami kursu w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji jest:
Dla osób, które studiują na studiach I lub II stopnia na kierunku logistyka nie ma wymagań wstępnych.
Natomiast dla studentów na pozostałych kierunkach studiów wymagania wstępne odnoszą się do posiadanych przez nich kompetencji, ułatwiających realizację tego kursu, a mianowicie:
Przed rozpoczęciem kursu wymagane jest posiadanie dostępu do programu SAP ERP. Studenci Akademii Sztuki Wojennej otrzymają go od prowadzącego.
W kursie znajdują się dwa typy aktywności uczestnika kursu podlegające ocenie:
Testy składają się z 4 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru, do których odpowiedzi można znaleźć w prezentowanych lekcjach.
Zakończenie całego kursu wieńczy końcowy sprawdzian (test końcowy) wiedzy z zakresu tematów lekcyjnych realizowanych w całym kursie.
Aby zaliczyć kurs, konieczne jest uzyskanie progu powyżej 60% wszystkich możliwych do zdobycia punktów. Osoby, które uzyskają wynik co najmniej 61% punktów z wszystkich testów otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Opiekun kursu:
dr inż. Marek Mróz
Akademia Sztuki Wojennej
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz studiów podyplomowych (pedagogika) w Akademii Obrony Narodowej. Ukończył studia doktoranckie w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie i dorobek dydaktyczny wynikający z prowadzenia zajęć w Akademii Obrony Narodowej, Wyższej Szkole Informatyki Zarządzania i Administracji i Akademii Sztuki Wojennej. Zajęcia prowadził na kierunkach logistyka, bezpieczeństwo narodowe oraz zarządzanie i inżynieria produkcji na studiach I stopnia (licencjackich i inżynierskich) i II stopnia oraz studiach podyplomowych. Promotor kilkudziesięciu licencjatów, inżynierów i magistrów. Jego zainteresowania naukowe to między innymi problematyka logistyki powiązana z obszarami informatycznego wspomagania logistyki poprzez wykorzystanie zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP.