Lokalne i globalne zagrożenia środowiska
Kurs jest przeznaczony dla osób zainteresowanych przemianami środowiska przyrodniczego, zaniepokojonych doniesieniami o krytycznym stanie Ziemi.
Kurs jest przeznaczony dla osób zainteresowanych przemianami środowiska przyrodniczego, zaniepokojonych doniesieniami o krytycznym stanie Ziemi.
Nie ma szczególnych wymagań wstępnych dla uczestników kursu. Kurs, w przystępny sposób, wprowadza różnorodne specjalistyczne zagadnienia ekologiczne.
Kurs składa się z pięciu tygodniowych modułów. Każdy moduł powinien być realizowany przez Uczestnika zgodnie z harmonogramem. Pozwoli to na systematyczne i terminowe zapoznawanie się z treściami i realizację zadań. Terminy poszczególnych modułów podane są poniżej.
W module pierwszym przedstawiono elementy środowiska przyrodniczego. Pozwolą poznać lub odświeżyć i ugruntować wiedzę biolgiczną i geograficzną niezbędną dla zrozumienia dalszej części kursu.
W module drugim poznasz metody badań środowiskowych, możliwości prezentowania ich wyników i analizy. Zapoznasz się również z typami przemian środowiskowych wynikających z działań człowieka.
W module dowiesz się o metodach ochrony środowiska przyrodniczego, poznasz podstawy prawne zarówno krajowe jak i międzynarodowe.
W module czwartym to próba oceny sytuacji środowiska przyrodniczego i człowieka w nim, interpretacja prognoz i decyzji z nich wynikających.
Moduł piąty jest modułem sprawdzającym. Tu napiszesz test końcowy.
Aby zaliczyć kurs i otrzymać zaświadczenie o jego ukończeniu musisz przystąpić do rozwiązania testów kończących moduł 1, 2, 3 i 4 oraz testu podsumowującego kurs (znajduje się on w module 5). Ponadto w kursie są bieżące pytania kontrolne. Zaświadczenie potwierdzające zaliczenie kursu otrzymasz, jeśli łącznie uzyskasz co najmniej 70% sumy punktów za testy wiedzy i odpowiedzi na pytania kontrolne i ćwiczenie.
samodzielny technik w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach
geografka z specjalizacją geomorfologii. Przez kilka lat była nauczycielką w szkołach średniego i wyższego szczebla, prowadziła zajęcia o tematyce środowiskowej na uczelniach wyższych. W Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach m.in. zajmuje się edukacją przyrodniczą. Hobbistycznie zwiedza parki narodowe Polski i Europy.