Pomiń do głównej zawartości

Opis kursu

logo

Kurs powstał w ramach projektu "wzMOOCnij swoje kompetencje!" nr POWR.03.01.00-00-W054/18. Więcej na stronie projektu


O KURSIE

Ten kurs pomoże Ci podnieść kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. Dowiesz się, jak poprawnie skonstruować biznesplan, sporządzić formatkę finansową czy przygotować strategię marketingową własnego pomysłu biznesowego.

Warunkiem zaliczenia kursu i otrzymania zaświadczenia jest zapoznanie się ze wszystkimi materiałami zawartymi w poszczególnych modułach, rozwiązanie testów cząstkowych ("Quiz - Sprawdź się!") oraz testu końcowego, a także dzielenie się wypowiedziami na forach (branie udziału w dyskusji). Liczba podejść do ćwiczeń na ocenę jest nieograniczona.

Do zaliczenia niezbędne jest uzyskanie minimum 60% punktów.

W kursie znajdują się także ćwiczenia nieklasyfikowane ("Pytania kontrolne" oraz "Wyzwania") służące sprawdzeniu zdobytej wiedzy, uzyskane punkty nie wliczają się do wyniku końcowego. Liczba podejść również jest nieograniczona.


WYMAGANIA WSTĘPNE

Podstawowe umiejętności obsługi komputera.


PORUSZANE ZAGADNIENIA

MODUŁ 1

Przedsiębiorczość - big picture

MODUŁ 2

Postawy przedsiębiorcze – jak je rozpoznawać, kształtować i wzmacniać?

MODUŁ 3

Jak wzmacniać własny potencjał karierowy?

MODUŁ 4

Autoprezentacja – zasady, znaczenie, formy

MODUŁ 5

Networking – dlaczego przedsiębiorczy ludzie potrzebują siebie nawzajem?

MODUŁ 6

Podstawy prawno-organizacyjne prowadzenia działalności gospodarczej

MODUŁ 7

Biznesplan

MODUŁ 8

Strategie marketingowe, czyli jak sprawić by klienci kupili nasz pomysł biznesowy?

MODUŁ 9

Jak przygotować skuteczną prezentację biznesową?


KADRA KURSU

prof. UAM dr hab. Małgorzata Rosalska

prof. UAM dr hab. Małgorzata Rosalska

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Pedagog, doradca zawodowy, adiunkt w Zakładzie Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM, nauczyciel – doradca zawodowy w szkole podstawowej. Kierownik Studiów Podyplomowych Doradztwo Zawodowe i Edukacyjne na WSE UAM. Specjalizuje się w metodyce doradztwa zawodowego, metodach diagnostycznych w doradztwie, metodyce rozwijania zasobów karierowych i kompetencji akademickich. Jej zainteresowania badawcze związane są także z tematyką edukacji dorosłych i polityką oświatową. Autorka programu zajęć dla doktorantów “Przedsiębiorczość w rozwoju kariery”.

dr Izabela Cytlak

dr Izabela Cytlak

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Pedagog specjalny, doradca zawodowy dla osób z niepełnosprawnościami, trenerka kompetencji miękkich i biznesowych. Pracuje w Zakładzie Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej na Wydziale Studiów Edukacyjnych, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zastępczyni kierownika Podyplomowych Studiów Zarządzania Oświatą WSE UAM. Zainteresowania naukowe oraz badawcze koncentrują się wokół problematyki jakości życia, polityki oświatowej, edukacji i zatrudnienia w perspektywie procesów integracji i wykluczenia społecznego.

dr Magdalena Barańska

dr Magdalena Barańska

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Doradca zawodowy, pedagog, nauczyciel akademicki, adiunkt w Zakładzie Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego WSE UAM. Jej zainteresowania naukowe oraz badawcze koncentrują się wokół problematyki kształcenia ustawicznego, doradztwa zawodowego, edukacji akademickiej i uniwersytetów, planowania kariery edukacyjno-zawodowej.

mgr Natalia Ulaniecka

mgr Natalia Ulaniecka

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Pedagog, doradca zawodowy i personalny, mediatorka, nauczycielka, doktorantka w Zakładzie Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej na Wydziale Studiów Edukacyjnych, opiekunka naukowa Koła Naukowego Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF", członkini Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.