Specyfika pracy psychologa
Kurs przygotowany został z myślą o wszystkich osobach, które chcą poznać pracę psychologa praktyka, aby ukierunkować własny rozwój zawodowy.
Kurs przygotowany został z myślą o wszystkich osobach, które chcą poznać pracę psychologa praktyka, aby ukierunkować własny rozwój zawodowy.
Kurs przygotowany został z myślą o wszystkich osobach, które chcą poznać pracę psychologa, aby ukierunkować własny rozwój zawodowy. Prezentowane treści mogą być pomocne przede wszystkim dla studentów psychologii różnych lat, ale także dla uczniów stojących przed wyborem kierunku dalszego kształcenia.
Dwadzieścioro psychologów opowiada o swojej pracy – zadaniach, trudnościach i tym, co jest dla nich satysfakcjonujące. Dodatkowo specjaliści z biura karier i inkubatora przedsiębiorczości podpowiadają, na czym polega specyfika pracy psychologa, na co zwrócić uwagę przy pisaniu CV i rozmowie kwalifikacyjnej, a także jak psycholog może przygotować się do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Główną częścią kursu są kilkunastominutowe filmy, prezentujące wypowiedzi specjalistów. Nie są to jednak "gadające głowy", lecz ludzie, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i mądrością.
Liczymy też, że forum dyskusyjne kursu stanie się platformą wymiany informacji na temat funkcjonowania zawodowego psychologów - możliwości zatrudnienia, zarobków, specyfiki pracy w dziedzinach, które nie zostały uwzględnione w wypowiedziach naszych specjalistów.
Poznasz specyfikę działań psychologa na różnych stanowiskach i warunki, jakie trzeba spełnić, aby taką pracę podjąć. Dzięki temu łatwiej będzie Ci określić, jaki typ aktywności Cię interesuje, a następnie zaplanować kolejne kroki, umożliwiające rozpoczęcie pracy w wybranej przez Ciebie dziedzinie.
Dowiesz się, jak zwiększyć szansę na uzyskanie zatrudnienia, na co zwrócić uwagę w trakcie przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i pisania CV.
Uzyskasz informacje na temat zakładania praktyki psychologicznej jako własnej działalności gospodarczej.
Jedynym warunkiem przystąpienia do kursu jest zainteresowanie tematem.
W części pierwszej
Dla ambitnych
Aby uzyskać 100% punktów należy zapoznać się z wszystkimi 20 wywiadami i odpowiedzieć poprawnie na pytania kontrolne, a także spełnić pozostałe wymagania określone w "Warunkach zaliczenia".
Zachęcamy, ale też przypominamy, że ocena końcowa nie wyświetla się na zaświadczeniu.
Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane bezpłatnie.
Instytut Psychologii, Uniwersytet Śląski
Doktor psychologii, prowadzi zajęcia m.in. z propodeutyki psychologii pracy i organizacji podczas których omawia ze studentami różne ścieżki kształcenia i kariery psychologów. Od ponad 10 lat współpracuje z otoczeniem społecznym i biznesowym uczelni, w tym z organizacjami pozarządowymi, prowadząc warsztaty, organizując konferencje, spotkania oraz wydarzenia popularyzujące psychologię.
Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Śląski
Pracownik dydaktyczny z wieloletnim doświadczeniem. W zakresie jego zainteresowań mieszczą się zarówno pomiar psychologiczny, wykorzystanie narzędzi komputerowych, jak i funkcjonowanie emocjonalne człowieka.
Możesz skontaktować się z nami poprzez ogólne forum dyskusyjne. Jeśli jest to konieczne, napisz mail: maciej.janowski