Oswój PYTHONA II
Ten kurs nauczy cię podstaw programowania w języku Python. Wystarczy komputer, umiejętność jego obsługi i otwarta głowa. Zostań programistą!
Ten kurs nauczy cię podstaw programowania w języku Python. Wystarczy komputer, umiejętność jego obsługi i otwarta głowa. Zostań programistą!
Kurs zawiera pełne wprowadzenie do programowania komputerów, w tym podstawy algorytmiki oraz wiedzę niezbędną do zrozumienia jak komputer wykonuje program i w jaki sposób oraz przy użyciu jakich narzędzi przygotowuje się program. W dalszej części uczestnik poznaje elementy, z jakich składa się każdy język oraz uczy się specyficznych własności języków programowania. Po opanowaniu czynności, w efekcie których można zainstalować na własnym komputerze środowisko Python 3 rozpoczyna się nauka programowania od absolutnych podstaw aż do zagadnień średnio zaawansowanych. Zagadnienie teoretyczne ilustrowane są wyczerpująco skomentowanymi przykładami, wzbogaconymi testami sprawdzającymi.
Podstawy obsługi komputera.
Znajomość podstaw języka angielskiego jest pomocna i pozwala szybciej przyswoić niektóre z konwencji używanych przez język Python, jednak nie jest konieczna - także nie znając angielskiego będziesz w stanie skutecznie programować.
Komputer PC z systemem Windows (co najmniej w wersji 8) i z dostępem do Internetu w celu zainstalowania środowiska Python.
Uczestnik kursu nauczy się:
Warunkiem zaliczenia kursu jest przystąpienie do testów sprawdzających z poszczególnych modułów oraz egzaminu końcowego.
Szczecinianin, absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Nauczyciel akademicki w Katedrze Inżynierii Oprogramowania na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie. Obszary zainteresowań: inżynieria programowania, programowanie systemowe, niskopoziomowe, wbudowane i równoległe oraz system Linux.
Aneta BeraSzczecinianka, absolwentka Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z 2014 roku. Obecnie nauczyciel akademicki oraz doktorantka na Wydziale Informatyki w Katedrze Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej ZUT w Szczecinie. Główne obszary zainteresowań: uczenie maszynowe, rozpoznawanie wzorców, sztuczna inteligencja, metody numeryczne, optymalizacja, algorytmy i programowanie.
Dariusz SychelSzczecinianin, absolwent Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Nauczyciel akademicki oraz doktorant na Wydziale Informatyki w Katedrze Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej ZUT w Szczecinie. Główne obszary zainteresowań: sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, rozpoznawanie wzorców, modelowanie i symulacja systemów, optymalizacja, programowanie.
Jacek KlimaszewskiAbsolwent Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z 2014 r. Asystent i doktorant w Katedrze Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej tegoż Wydziału. Zainteresowania: obliczenia numeryczne, algorytmika, sztuczna inteligencja, szachy.
Kontakt: wimooc@zut.edu.pl