Turystyka zrównoważona
Głównym tematem kursu jest związek między turystyką a środowiskiem przyrodniczym, kulturowym, społecznym i gospodarczym.
Głównym tematem kursu jest związek między turystyką a środowiskiem przyrodniczym, kulturowym, społecznym i gospodarczym.
Kurs został przygotowany w ramach realizacji projektu pn.: „Wrocław uczy się online” nr: POWR.03.01.00-00-W073/18, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Kurs „Turystyka zrównoważona” przybliży Państwu zjawiska zachodzące we współczesnych trendach turystycznych. Zrównoważony rozwój w turystyce jest równie ważny jak w innych gałęziach ekonomii.
Aby przystąpić do realizacji kursu, nie musisz posiadać żadnej wiedzy wstępnej. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych.
W tym module zostaną przedstawione najważniejsze dane dotyczące turystyki na świecie.
Ten moduł jest poświęcony międzynarodowym trendom turystycznym.
Ten moduł poświęcony jest turystyce zrównoważonej.
W tym module poznasz zagadnienia związane z pozytywnym i negatywnym wpływem turystyki na środowisko przyrodnicze.
W tym module poznasz pozytywny i negatywny wpływ turystyki na społeczeństwo i kulturę.
Ten moduł poświęcony jest ekonomicznym wpływom turystyki – pozytywnym i negatywnym.
Ten moduł pokaże wpływ turystyki na Mount Everest i Dubrownik.
Ten moduł poświęcony jest wpływowi turystyki na dziką przyrodę i ciemnej stronie turystyki w Tajlandii.
Ten moduł poświęcony jest zmianom klimatu.
Ten moduł poświęcony jest turystyce dostępnej.
Uczestnik powinien zapoznać się z materiałami kursowymi, a następnie uzyskać minimum 50% punktów możliwych do zdobycia w testach zawartych w kursie. Zaświadczenie wygeneruje się automatycznie od razu po przekroczeniu progu zaliczeniowego.
Wykładowca, Prorektor, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
Doktor Nauk o Ziemi w Zakresie Geografii Regionalnej i Turystyki. Absolwentka Edgware College w Londynie oraz Washington Professional Development Program na American University w Waszyngtonie (D.C.) w USA. Prorektor w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Wcześniej koordynator projektów EU oraz studiów międzynarodowych, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Pełnomocnik Rektora ds. Badań Naukowych w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Autorka i współautorka ponad czterdziestu publikacji naukowych w języku polskim i angielskim. Wykładowca i prelegentka w krajowych i zagranicznych uczelniach wyższych z zakresu turystyki, nowoczesnych technologii i wielokulturowości. Uczestniczka staży naukowych i dydaktycznych oraz prelegentka na uczelniach i konferencjach w kilkudziesięciu krajach. Współzałożyciel i członek Zarządu Stowarzyszenia Naooka oraz Polskiego Stowarzyszenia Turystyki. Laureatka Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej MOZART 2017.